Вступ до школи

Особливості прийому дітей до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів визначені такими нормативно-правовими актами, як: Конституція України ЗУ «Про освіту» ЗУ «Про загальну середню освіту» Положення про загальноосвітній навчальний заклад Інструкція з обліку дітей і підлітків шкільного віку наказ МОН України «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів» від 07.04.2005 № 204. Цими актами установлені державні гарантії щодо освіти громадян.

Право громадян на здобуття загальної середньої освіти:

повна загальна середня освіта є обов’язковою (ст. 53 Конституції)

одним з основних завдань законодавства України про загальну середню освіту є забезпечення права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти.

У проекті закону «Про освіту» (№ 3491-д),  передбачено окрему статтю 4 «Забезпечення права на безоплатну освіту» Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування: закріплюють за ЗНЗ відповідні території обслуговування до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати (тобто до 1 вересня).

Прийом дітей до 1-го класу загальноосвітнього навчального закладу здійснюють: на безконкурсній основі відповідно до території обслуговування. Конкурси, тестування тощо можуть проводити у: спеціалізованих ЗНЗ, де поглиблено вивчають окремі предмети гімназіях ліцеях колегіумах.

Зарахування учнів до всіх класів Школи здійснюється за наказом директора на підставі особистої заяви.